APIE MANE
Aš buvau vaikas, kuris džiaugdavosi lietumi. Tuomet turėjau progą "oficialiai" būti namuose, ne su draugais, o užsiimti mylima veikla - piešimu. Piešimas man nebuvo tik retas knygelių spalvinimas ar saulyčių paišymas. Kūryba užėmė didžiąją dalį mano laiko. Nuo ankstyvo ryto, kol dauguma šeimos narių miegodavo, aš jau būdavau nupiešusi po kelis piešinius ir su nekantrumu laukdavau pirmojo atsikėlusio, kad galėčiau pasidalinti džiaugsmu ir išgirsti įvertinimą.


Tik po kūrybos džiaugsmo aš užsiimdavau kitom veiklom ir ramia siela eidavau susitikti su draugais. Dabar atrodo keista, buvau labai aktyvi mergaitė: medžiai, namų stogai, visos tvoros buvo mano mylima veikla, nenustygdavau vietoje, kasdien sugalvodavau po naują žaidimą ir štai kita siela kūryboje - kruopštumas piešiant grafikos darbus iš mažiausių taškelių, ramybė, susikaupimas. Galbūt tai ir yra harmonija...?


Visada mėgau ne standartines temas, ne lietuviškas spalvas, eksperimentus (piešimas akmenimis, medžių šakomis), maišyti įvairias medžiagas, beribes kompozicijas, savitas matymas, nepaisyti taisyklių ir standartų, žodžiu laisvė sieloje ir ant drobės. Prisipažinsiu, mėgstu tai iki šiol ir labai džiaugiuosi išvydusi kitų akis, kai mato mano kūrybą. Ta nuostaba, šypsena, nuotaika, energija pakrauna ir išlaisvina.

APIE KŪRYBĄ

Aš esu Erika Petunovienė (AYTE ART paveikslai), dailės magistras (2007 m.), suteiktas meno kūrėjo statusas (2020 m.).

Mano biografijoje yra surengtos daugiau nei 10 personalinės tapybos parodos. Taip pat aplankytos tarptautinės parodos, teko dalyvauti virš 30 grupinių ir tarptautinių parodų, meno simpoziumų Lietuvoje bei užsienio šalyse (Indija, JAV, Kinija, Australija, Italija, Vokietija ir pan.). Mano menas ir kūryba publikuojama tarptautiniuose šiuolaikinio meno kataloguose bei meno žurnaluose, parsivežti įvairūs apdovanojimai bei diplomai.

tapau paveikslus, kuriuos galite įsigyti susisiekę su manimi, taip pat dirbu pagal užsakymus bei individualius interjerus, nutapysiu paveikslą pagal jūsų norus ir pageidavimus. Suteikiama nemokama konsultacija. Mano (AYTE ART paveikslai) kūryba yra pilna meiles žmonėms ir pasauliui.

Kuriu ir tapau paveikslus įvairiomis temomis, atsižvelgdama į šiandienos terpę: tai - eklektika vyraujanti pasaulyje, kuriame gyvename ir kuriame greta susipina praeities, ir ateities įvaizdžiai. Praeitis šiandien yra kaip niekada įsisąmoninta: ranka pasiekiamos informacinės - pramoginės medijos įgalina mus pažinti praeities kultūrinių judėjimų palikimą ir dekonstruoti jį į abstrakčių visuomeninių idėjų teoriją.

Šiuolaikinis menas gali reflektuoti, jo idėjos ir atspindžiai turės reikšmę mūsų ateityje. Mano kūryboje (AYTE ART paveikslai) atgarsį rado iš naujo aktualizuota "moteriškojo žvilgsnio" tema. Tačiau ši tema yra perteikta kitaip, atsižvelgiant, kaip atskirtis tarp praeities ir ateities yra išryškinta vizualiai mus supančiose medijose.

Manau, kad mano (AYTE ART paveikslai) kūryboje, pagrindinis, į akis krentantis, skirtumas yra kitoks matymo spalvingumas. Šiuolaikiškumo arba naujumo vaizdiniai dažnai yra filtruoti, labiau kontrastingi, intensyvūs ir šviečiantys naujomis spalvomis iš iliuminuotų išmaniųjų telefonų, kompiuterių ar planšečių ekranų. Paveikslai homogenizuoja aliuzijas į praeities meną ir mus supančios aplinkos intensyvų spalvingumą.

Savo kūryboje (AYTE ART paveikslai), maištauju prieš priešiškumą aplink mus supančioms reklamoms, jų mirgėjimui, šviesoms. Nelaikau jų neigiamybe, galų gale tai neišvengiama, tad visa tai panaudoju kaip kūrybinį įkvėpimą. Naudodama kontrastingas spalvas siekiu maksimalios stebėtojo reakcijos. Lyg iš vidaus iliuminuoti darbai yra skirti lengvai sukrėsti, atitraukti bei pažadinti nuo įprastos kasdienio gyvenimo blankios realybės. Taip pat siekiu pripildyti meile, energija, spalvų fontanais, ne tik namus, bet ir Jūsų širdis, įkvėpti mylėti bei džiaugtis gyvenimu.

Mano (AYTE ART paveikslai) tapyba - tai kūryba, kurioje naudojamos mėgstamos skirtingos technikos bei raiškos priemonės, dažnai pasireiškia mozaikiškumas ir smulkių detalių gausa išsiskiriančios kompozicijos. Psichologai teigia, kad žmogaus protą labiausiai pozityviai nuteikia ryškios spalvos ir detalių gausa, simbolizuojanti perteklių, todėl mes taip džiaugiamės matydami žėrinčius fejerverkus, desertų pabarstukus ar blizgančius konfeti. Taip pat mėgstu dviprasmiškas potekstes, aktyvų koloritą, taip sukuriant kintantį paveikslų patyrimą priklausomai nuo apžiūros taško bei apšvietos, o kompozicijos atspindi, koks svarbus man yra judėjimas, begalybės įspūdis bei dimensijos bei intuityviai perduodama energija.